Odchudzanie i współżycie a brak okresu

Witam . Chcialam bardzo prosic o pomoc .. Spóźnia mi sie okres. Od roku wspołzyję z chłopakiem, i bardzo sie boję , że jestem w ciąży . Ale jest jeszcze jeden problem . Jakiś czas temu sie odchudzam . Schudłam pare kg . Wywołuje także wymioty gdy wiem , że dużo zjadłam . A zdarza mi się to dość często i wtedy moim celem jest wywołać wymioty . To trwa jakieś 3 miesiące . Czy możliwe , że to spowodowało u mnie brak miesiączki . Czy to mogło byc tego powodem . Czy wyklucza to z tej sytuacji ??
KOBIETA ponad rok temu

Witaj,
Brak miesiączki może być spowodowany zarówno odchudzaniem, jak i ciążą.
Najlepiej jest wykluczyć lub potwierdzić ciąże u ginekologa lub badaniem krwi betaHCG.
Nie zmuszaj się do wymiotowania po posiłku, gdyż grozi to bulimią - lub już na nią cierpisz. Zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania - http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania.
Wymiotując zniszczysz sobie zęby i stracisz zdrowie.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek