Odczucie gorzkiego smaku a problemy z trzustką

Raz zdarzyła mi się sytuacja, w której jedząc posiłek nie odczuwałem smaku potrawy. Wszystko było w smaku gorzkie. Czy ten symptom mógł wskazywać na problemy z trzustką czy na coś innego?

Lek. Paweł Baljon

Witam. Jeżeli takie uczucie pojawiło się tylko raz nie ma powodów do niepokoju. Najprawdopodobniej jest to skutek zwiększonego wydzielanie kwasu solnego w żołądku.