Odpowiednia dieta i dawki insuliny dla 25-letniej kobiety

cukrzyca mam 25 lat,przeszlam jedna ciaze. Cukrzyce mam od 7roku zycia. Moj 3 miesieczny balance wynosi 20.6 Jem nieregularne posilki,insuline daje w "ciemno". czesto czuje sie spiaca. Potrzbuje rozpis jakies diety i odpowiednie dawki insuliny. Nie ukrywam ze przy regulowaniu wynikow licze ze schudne kilka kilogramow. moja waga to 68kg przy wzroscie 168cm Prosze o szybka odpowiedz. Monika

W sprawie ułożenia diety i dobrania odpowiednich dawek insuliny powinna się Pani udać do diabetologa, który przeanalizuje Pani aktualną sytuację w zakresie odpowiedzi insulinowej. Jest to podstawa do dobrania takich parametrów co do jednostek insulinowych i wymienników węglowodanowych, która będzie dla Pani bezpieczna i zapewni rzeczywiste wyrównanie poziomu cukru we krwi, a to powinno przyczynić się do spadku masy. Niestety przedstawione przez Panią informacje nie są wystarczające do udzielenia rzetelnej pomocy, a powaga sytuacji medycznej przy cukrzycy raczej wymaga osobistego kontaktu pacjent - lekarz.