Odrastające polipy zatok szczękowych a alergia

Witam miałem 5 zabiegów na polipy zatok szczekowych ostatni w styczniu 2015r. po operacji zaczołem sie odczulać na stwierdzoną alergie na trawę i leszczynę, niestety polipy już odrosły po 3 miesiacach mimo stosowania kropli sterydowych, nigdy tak szybko nie odrastały.. miałem 3 dni temu zamrazanie polipów ale nic nie podziałało lekko tylko ulzyło, lekarze nie wiedza czemu odrastają i zapychają cały nos. robic dodatkowe testy alergiczne? Lub odstawić całkiem krople sterydowe bo i tak nie pomagaja

Usuwane były zapewne miejscowo, a nie podczas zabiegu FESS.

Usuwanie miejscowe [polipów to tak jak odcianie gałezi drzewa, któe chce się usunąć. Trzeba radyklanie usunąć , oczyszcić zatoki u podstawy komórek zatok.

Nie znam możliwości mrożenia polipów zatok szczekowych, mrozi się jedynie przerośnięte małżowiny nosowe.