Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych Yasmin z powodu przyjmowania Duphaston

Brałam duphaston, dlatego miałam przerwę chwilową z anty. Duphaston zaczęłam,odłożyłam yasmin. W połowie opakowania. Jutro rano muszę wziąć od nowa yasmin i tu pytanie-czy mogę wziąć z tego blistra,który zaczęłam wcześniej? Żeby go dokończyć? Czy te muszę wyrzucić i od nowa z nowego blistra bać? Mam jeszcze połowę opakowania.... I nie wiem,a jutro muszę wziąć.. rano... pilnie potrzebuje rady

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Lepiej rozpocząć kolejne pełne opakowanie. W przypadku gdyby chciała Pani przedłużyć swój cykl lub zmienić datę krwawienia z odstawienia można wykorzystać pozostałe tabletki.