Odwodnienie organizmu i ból żołądka

Witam, z powodu odchudzania zmniejszyłam ilość spożywanych kalorii i zupełnie nieświadomie zmniejszyłam również ilość spożywanych płynów, czego skutkiem jest odwodnienie. Wypicie szklanki wody powoduje, że boli mnie żołądek i waga automatycznie wzrasta. Jak rozsądnie i stopniowo uzupełnić płyny, nie pijąc od razu 1,5 litra dziennie, ponieważ byłby to zbyt duży szok dla żołądka? A może są jakieś płyny, które lepiej niż woda nawodnią organizm?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

może Pani zastosować DPN czyli doustne płyny nawadniające, część z nich dostanie Pani w aptece jednak czasami jest wymagana recepta.

Pozdrawiam