Ognisko sklerotyzacji kostnej w wyniku RTG nadgarstka
Po zrobieniu zdjęcia RTG prawego nadgarstka lekarz napisał że mam " Ognisko sklerotyzacji kostej 5 mmu podstawy wyrostka rylcowatego kości promieniowej" ktoś wie o co chodzi ? ...

MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Ogniska sklerotyzacji (czyli stwardnienia)wskazują na zwyrodnienie w stawie. Możliwe jest także występowanie osteolizy i/lub sklerotyzacji co przemawia zmiany poważniejszymi zmianami. Warto zgłosić się do ortopedy.