Okresowy ból kolana u nastolatki

Moja 18 letnia córka od kilku lat zmaga się z okresowym bólem lewego kolana. Rezonans magnetyczny wykazał wszystko w normie oprócz obrzęku tk. tłuszczowej ponad górną i przy gorno-przyśrodkowej krawędzi rzepki - do rozważenia konflikt ze ścięgnem mięśnia czworogłowego (quadriceps/suprapatellar fat pad impingement syndrome). Co to oznacza i jak to leczyć?

Aleksander Ropielewski

Oznacza to "podrażnianie" tkanek miękkich przez ścięgno mięśnia czworogłowego powodującego zapalenie i ból stawu kolanowego. Leczeniem może być artroskopowe usunięcietkanki tłuszczowej lub fizjoterapia.