Opóźnienie w przyjęciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej a stosunek w prezerwatywie i ryzyko ciąży

początek okresu miałam 11 września ok. godziny 13/14, jednak w mojej aptece nie mieli tabletek na jakie miałam receptę i musiałam je kupić dopiero następnego dnia do h 13, czyli nie wzięłam tabletki pierwszego dnia okresu. następnie dnia 16 września kochałam się z moim narzeczonym i spadła mu prezerwatywa, jednak było to wcześniej i nie spuścił się do niej. czy mam sie o co martwić ? chciałam dodać, że w między czasie brałam leki typu rutinoskorbin na przeziębienie.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Ochrona antykoncepcyjna w przerwie stosowania tabletek zostaje zachowana gdy po pierwsze przerwa nie trwa dłużej niż wyznaczone 7 dni oraz po drugie gdy przyjmie się kolejne opakowanie. W opisanej sytuacji nie można wykluczyć ciąży. Proponuję wykonać test ciążowy.