Opryszczka na ustach a starania o ciążę

Witam, z mężem staramy się o dziecko. Niedawno pojawiła mi się na ustach opryszczka. Nie pamiętam czy miałam wcześniej opryszczkę. Czy musimy odłożyć starania o dziecko? Jeśli tak, to na jak długo? Czy są jakieś badania na stwierdzenie przeciwciał tego wirusa?

Lek. Tomasz Budlewski

nie ma przeciwskazań do starań o dziecko, opryszczka w ciąży również nie jest zagrożeniem dla dziecka, jedynie podczas porodu (jesli zmiany sa obecne w okolicach pochwy) oraz jest niebezpieczna dla noworodka/niemowlęcia