Opuchlizna powiek

Witam! Moja żona ma kłopoty z opuchlizną powiek. Jest ona nieregularna, ponieważ sporadycznie występuje na obu powiekach. Tydzień potrafi nic nie dolegać. Najczęściej opuchlizna pojawia się rano. Skontaktowałem się ze znajomym lekarzem, który mieszka za granicą. Powiedział mi, że należy wykluczyć dolegliwości ze strony nerek i układu krążenia. Zaproponował badania : morfologia,crp,jonogram,kreatynina,mocznik i badanie ogólne moczu. Proszę o poradę. Okuliści nie pomogli.

Witam,

istnieję wiele przyczyn obrzęku powiek, począwszy od alergicznych, zapalnych, dysfunkcji tarczycy, a skończywszy na zaburzeniach białkowo-eletrolitowych. Zatem jedynie konsekwentne poszukiwanie przyczyny i wnikliwe badania mogą spowodować postawienie właściwej diagnozy.