Osłabienie przy diecie indywidualnej dla osób chorujących na PCOS

Ostatnio pisałam w sprawie diety przy pco.Od ok.dwóch tygodni bardzo restrykcyjnie trzymam się zdrowej diety, tylko że zamiast lepiej czuję się coraz gorzej. Ciągle chce mi się spać,nie mam na nic siły. Studiuję, zbliża się sesja a studia są wymagające, a ja na diecie nie daję rady się w ogóle uczyć, zero sił. kawa nie działa. Jem warzywa, ryby, jogurt naturalny, płatki żytnie, Zero słodyczy, chleba, mięsa, smażonego,minimum absolutne owoców redukowane do zera. do zrucenia 11 kg. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie,

z pewnością Pani dieta jest zbyt mało kaloryczna!! Nie wiem dlaczego zrezygnowała Pani z chleba, które (ciemne razowe) jest bardzo cennym źródłem węglowodanów, niezbędnych w naszej diecie!! Podobne pytanie mam co do owoców?

Brak energii jest spowodowany źle zbilansowaną dietą i niską jej kalorycznością. musi Pani pamiętać, że aby schudnąć trzeba jeść!! Musi Pani przyspieszyć metabolizm a w tym momencie robi Pani zupełnie odwrotnie.
Na takiej diecie można zauważyć efekty ale jedynie na początku, potem efekty będzie odwrotny do zamierzonego, ponieważ Pani wygłodzony i zmęczony odchudzaniem organizm zacznie robić zapasy, rezerwę, niestety w postaci tkanki tłuszczowej.

Proszę zadbać o pełnowartościową dietę! Nie może "Pani obawiać się węglowodanów, ponieważ to one napędzają metabolizm i dają nam energię!

W razie dodatkowych pytań lub pomocy przy ułożeniu diety zapraszam na konsultację dietetyczną
tel. 506225670
Mgr Joanna Wasiluk

Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dieta zwłaszcza w okresie takim jak sesja powinna zawierać węglowodany bo są one paliwem dla mózgu.
Źródłem węglowodanów powinny być płatki (owsiane, żytnie, orkiszowe), pieczywo pełnoziarniste, kasze, ciemny ryż itp. Owoce też są cennym źródłem witamin i oczywiście nie należy z nimi przesadzać ale nie można ich całkowicie wykluczyć z diety. Taka dieta da efekt odwrotny do zamierzonego, bo nawet jeśli Pani straci na wadze to mogą to być straty głównie w masie mięśni i po takiej diecie efekt jo-jo murowany.
Można zwiększyć kaloryczność diety odchudzającej zwiększając aktywność fizyczną. Regularne spacery czy jazda na rowerze, basen itp. na pewno dodadzą Pani chęci do nauki, odstresują i pomogą przy okazji zgubić nadmiar kilogramów.
Pozdrawiam!