Pajączki na nogach a żylaki

Witam Od długiego czasu mam na udach tzw. pajączki, kiedy poszłam do lekarza usłyszałam, że to początek żylaków i na tym skończył temat. Proszę o podpowiedź, jak zapobiegać powstawaniu "nowych pajączków" i ewentualnym żylakom w przyszłości ?

Na pewno należy wykonać badanie USG Doppler układu żylnego kończyn dolnych, aby wykluczyć bądź potwierdzić przewlekła niewydolność żylną. Już istniejące pajączki naczyniowe można usunąć laserowo, np. Laserem Fotona lub CynoSure. Aby zapobiegać powstawaniu nowych zmian trzeba dbać o prawidłową masę ciała, zrezygnować z palenia tytoniu, ograniczyć ekspozycję na słońce, można rownież stosować profilaktyczną kompresjoterapię, czyli pończochy lub rajstopy pierwszej klasy ucisku.

Witam serdecznie
"Pajączki" czyli poszerzone naczynia są często bagatelizowanym problemem, gdyż zwykle stanowią problem traktowany przez specjalistów jako kosmetyczny. Warto jednak, zwłaszcza gdy oprócz poszerzonych naczynek pojawiają się dolegliwości takie jak bóle czy uczucie ciężkości nóg wykonać screeningowe badanie USG układu żylnego. Problemowi można również zaradzić od strony wizualnej stosując skleroterapię (ostrzykiwanie specjalnym preparatem) w połączeniu z laseroterapią co powinno doprowadzić do usunięcia większości niechcianych zmian na udach.