Widoczne pajączki na nogach u 22-latki

Witam , mam 22 lata i niestety mam widoczne już tzw."pajączki" na nogach. Widać mi też żyły ,mają taki kolor niebieski. Szczególnie widać je na kostkach, pod kolanami i na udach. Czy są jakieś sposoby aby się tego pozbyć? Jakieś kremy, maści? Chciałabym uniknąć operacji. Podkreślę jeszcze ,że u mnie w rodzinie nikt nie miał skłonności do żylaków, owszem babcia miała ,ale to jakieś 2-3 żylaki, które wyskoczyły jej już w późniejszym wieku. Proszę o szybką odpowiedź .

Witam. Tendencja do powstawania pajączków naczyniowych zazwyczaj związana jest z wrodzoną predyspozycją budowy ścian naczyń krwionośnych. Kremy i dostępne w aptekach suplementy diety zazwyczaj nie dają oczekiwanych rezultatów. Skuteczną metodą może być natomiast laserowe zamykanie poszerzonych naczynek.

Na tzw. "pajączki" wykonuje się zabieg skleroterapii, po zabiegu należy nosić specjalne rajstopy przeciwżylakowe z odpowiednim stopniem ucisku na stopę.