Paniczny lęk przed chorobami po stracie bliskich

jak pokonac strach przed chorobami???za malo miejsca na opisanie-w skrocie.umarły 2 coreczki mojej siostry byla trauma w rodzinie-to dopiero poczatek potem zachorowala siostra,,rak,,tez umarla bylem z nią zżyty,minelo kilka lat i moja najukochansza mama,,rak,,ostatnio 2lata temu kochany brat zginął,zostala siostra i ja,na słowo rak dostaje złosci,i w kazdej dolegliwosci go widze i boje sie go,teraz mam swoją rodzine 2coreczki wczoraj zdjagnozowano u nich ch.wilsona,u zony tarczyce kregoslup zonie tarczyce,powazną wade kregoslupa,wraz ze skutkami neurologicznymi,i co najwazniejsze to ostatnio w tych wszystkich nerwach o dzieci zona ma zawroty glowy-ja juz w tym widze guza odrazu boje sie o tym myslec sam nie chodze do lekarza zyje w przekonaniu ze cos mi zlego wyjdzie odrazu-jestem teraz ojcem i nie moge pokazac dzieciom zwatpienia ale nonstop mysle ze mam nad sobą jakies fatum pani doktor,,musze jako ojciec mąz udzwignąć obowiazek,prosze o rade dziekuje b.

Mimo lęku jaki Panu towarzyszy, stara się Pan być oparciem i dawać siłę swoim bliskim. Bierze Pan odpowiedzialność za swoją rodzinę, to świadczy o dużej dojrzałości i troski o najbliższych. Mimo to nie da się zaprzeczyć, że towarzyszy Panu stres i martwi się Pan o stan zdrowia rodziny i swój (co, zważywszy Pana doświadczenia, jest zrozumiałe). Stres, niestety ma to do siebie, że osłabia nasz układ odpornościowy, a co za tym idzie przyczynia się do tego, że choroby się nas chwytają lub ujawniają. Zadbałabym, w Pana przypadku, o "odciążenie się", tak, by zachowując siłę, mógł Pan jednak dać ujście lękom i słabościom oraz temu co Panu towarzyszy od jakiegoś czasu, czyli stratom, jakich Pan doświadczał. Może warto to przegadać i poukładać ze specjalistą (psychoterapeutą).
Wszystkiego dobrego Panu życzę.

Warto zgłosić się do psychologa. Podczas psychoterapii nie tylko przepracuje Pan traumatyczne przeżycia związane z choroba i stratami, ale będzie Pan miał okazje nauczyć się radzenia sobie z lękami o zdrowie swoje i swoich bliskich. Z zaburzeniami lękowymi, nerwicowymi można sobie poradzić, warto jednak pozwolić sobie pomóc.

Dzień dobry, pana stan wiąże się na pewno z trudnymi wydarzeniami w pana życiu, ale być może wynikają również z pewnych cech osobowości. zachęcam przede wszystkim do konsultacji i diagnozy psychologicznej a następnie podjęcia terapii, podczas której przyjrzy się pan sowim emocjom, przepracuje utraty oraz nauczy się radzić sobie z obawami w życiu codziennym. Pozdrawiam.