Paniczny lęk przed samotnością u 23-latka

Witam, Mam na imię Dawid i mam 23 lata. Mam dość wszystkiego. Przynajmniej dziś. Życie nie leci tak jak ma lecieć. Panicznie boję się samotności choć to drugie moje imię. Nic mi się nie chce, nie widzę sensu. Denerwują mnie też lekarze. Mam wrażenie, że każdy kolejny nie umie mi pomóc. Ile lat można się leczyć psychiatrycznie? Gdzie są fachowcy? Czy jak zagrożę próbą samobójczą to ktoś mi pomoże? Piszę chaotycznie bo dziś jestem chaosem. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultacje do psychoterapeuty, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia (tj.psychoterapii).
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ lub prywatnie. W internecie znajdzie Pan również listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Nakładanie na siebie różnych etykiet nie pomaga w pracy nad zmianą. Mam tu na myśli wszelkie hasła typu "samotność to mohe drugie imię" czy "jestem chaosem". To są hasła które jedynie podniosą twój dyskomfort, zwiększą lęk, ale w żaden sposób nie wskażą co należy zrobić. Jesteś Dawid. Nie "samotność", nie "chaos". I od tego zacznij.
Jeżeli dotychczasowe działania nie przyniosły rezultatu, należy podejmować kolejne. Nie wiem czy byłeś, czy jesteś na jakiejś psychoterapii - jeśli nie, rozpocznij. Problem nerwicy (a z taką mamy tu do czynienia) przede wszystkim leczy się w gabinecie psychologa lub psychoterapeuty. Farmakoterapia jedynie pomaga zrównowwazyć stan organizmu i jako taka też może być przydatna. Jeżeli natomiast jesteś już na jakiejś psychoterapii, podziel się swoją opinią z terapeutą. To może zaowocować zmianą kierunku waszych spotkań lub też zakończeniem współpracy ( wtedy udaj się do kolejnego specjalisty, może pracującego w innym nurcie). Pozdrawiam