Pęcherzyk ciążowy a poronienia

Byłam na wizycie u ginekologa i okazało się że widać pęcherzyk ciążowy.Lekarz kazał zrobić test ciążowy i badanie HCG.Test ciążowy wyszedł negatywny,a na badanie z krwi czekam.Poz tym nie czuję że jestem w ciąży,a okres miałam 31.12.13r,co to może oznaczać.Taka sama sytuację przeszłam rok temu i wtedy to się skończyło samoistnym poronieniem.Jestem przerażona ,bo ten scenariusz się powtarza.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, w opisywanej sytuacji rozstrzygające będzie badanie krwi, tylko w ten sposób będzie można potwierdzić / wykluczyć ciążę. Dopóki w badania USG nie zostanie uwidoczniona akcja serca, również nie będzie można na 100% stwierdzić, czy zaobserwowany w USG pęcherzyk jest pęcherzykiem ciążowym, czy inną zmianą. Wobec ew. kolejnego poronienia wskazane jest w Pani przypadku wykonanie badań genetycznych.