Petting - czy doszło do przeniesienia infekcji?

Dzień dobry!
Ja z moim partnerem uprawialiśmy petting. Oboje byliśmy przeziębieni. Przed pettingiem kazałam mu umyć standardowo ręce, by zmyć ewentualne wirusy i bakterie, jakie mogłyby się przenieść przez ślinę zostawioną na moim ciele do pochwy. Po umyciu rąk jednak zanim przystąpił do penetracji jeszcze raz dotkną miejsc, w których była (być może już wyschnięta) ślina i dopiero nastąpiła penetracja.
Czy może to grozić infekcją przeniesioną w drogi rodne? Jeżeli tak, to jaką? Czy to może być rzeżączka? A może wyschnięta ślina już nie stanowi zagrożenia?
Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Większość chorób przenoszonych drogą płciową wymaga bezpośrednich kontaktów narządów płciowych lub oralnych, trudno się dopatrywać zagrożenia infekcją w przypadku zachowań opisanych przez Panią.

Zwykłe przeziębienie rzadko wiąże się z przyczyną bakteryjną i nawet w przypadku bezpośredniego kontaktu oralnego nie musi skutkować infekcją układu moczowo-płciowego.

Rzeżączka czy też inne choroby weneryczne są spowodowane drobnoustrojami, które nie powodują „przeziębienie”, ale swoiste objawy chorobowe dotyczące narządów płciowych. Jeśli pacjent nie zgłaszał żadnych objawów, to prawdopodobnie jest zdrowy i nie ma powodów do niepokoju.

Warto wspomnieć, że mycie rąk nie usuwa wszystkich drobnoustrojów, w tym celu należy stosować specjalne preparaty dezynfekujące do mycia rąk.

Redakcja abcZdrowie.pl