Petting, spóźnia się okres 2 tygodnie.

Witam!
Uprawiałem z dziewczyną petting przez majtki, lecz na dosłownie 10 sekund ja jej zsunąłem majtki i szybko je ubrałem, lecz ja miałem na sobie cały czas, doszło do wytrysku, ale gdy już nie mogłem dać rady po prostu się odsunąłem, więc chyba nie powinno nic się dostać w okolice intymne. Nie robiliśmy nic rękoma ani palcami.
Spóźnia się jej okres 2 tygodnie i ma twardy brzuch. Czytałem, że to częste objawy, gdy się spóźnia okres. Ma ona 16 lat, a ja 18 i jest dziewicą.
Czy mogło dojść do czegoś o czym nawet nie chce myśleć? Co robić?

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!
Uprawiałem z dziewczyną petting przez majtki, lecz na dosłownie 10 sekund ja jej zsunąłem majtki i szybko je ubrałem, lecz ja miałem na sobie cały czas, doszło do wytrysku, ale gdy już nie mogłem dać rady po prostu się odsunąłem, więc chyba nie powinno nic się dostać w okolice intymne. Nie robiliśmy nic rękoma ani palcami.
Spóźnia się jej okres 2 tygodnie i ma twardy brzuch. Czytałem, że to częste objawy, gdy się spóźnia okres. Ma ona 16 lat, a ja 18 i jest dziewicą.
Czy mogło dojść do czegoś o czym nawet nie chce myśleć? Co robić?

Witam!

Na podstawie Pana opisu, możliwość zajścia w ciążę można wykluczyć. W przyszłości w takich wątpliwych sytuacjach polecam wykonanie testu ciążowego - około 7-10 dni po możliwej dacie koncepcji, zgodnie z zaleceniami poszczególnych testów.

Jeżeli brzuch jest twardy, a do tego dołączają inne dolegliwości np. ból brzucha, złe samopoczucie, nudności, wymioty, to jest to niewątpliwie wskazanie do kontaktu z lekarzem. Ponieważ jest wiele groźnych stanów chorobowych, które mogą się takimi objawami zaczynać, np. zapalenie wyrostka, zapalenie przydatków.

Mogą być różne przyczyny opóźnionego okresu, np. sam stres wywołany obecną sytuacją, czy też z powodu obecności infekcji w obrębie narządu rodnego. W przypadku pojedynczego epizodu opóźnionego okresu, nie jest potrzebna dokładniejsza diagnostyka (jak już wypomniałam, może być to przez stres, czy też zmianę diety, przemęczenie itp.), jeżeli natomiast taka sytuacja będzie się powtarzać warto zgłosić się do ginekologa w celu wykluczenia, np. zaburzeń hormonalnych.

Zapraszam do zapoznania się z artykułem: test ciążowy.

Serdecznie pozdrawiam!