Pierwsza praca przed rozpoczęciem studiów

Ponad miesiąc temu podjęłam pracę sezonową wraz z przyjaciółką.Praca jest w porządku, nie jest źle.Obie bardzo chciałyśmy iść do pierwszej pracy przed rozpoczęciem studiów.Przynajmniej tak wtedy myślałam.Będąc tam czuje się nieszczęśliwa, nieusatysfakcjonowana.Mam poczucie marnowania czasu.Ciągle odliczam czas i myślę o wszystkim co mogłabym teraz robić.Wydawało mi się że powinnam iść do pracy, taka kolej rzeczy.Zrezygnowałabym, ale wiem, że przyjaciółka będzie na mnie zła i zawiedziona.

Warto porozmawiać z przyjaciółką. Powiedzieć o swoich emocjach związanych z pracą, potrzebami i poczuciu frustracji i niechęci w pracy. Być może przyjaciółka czuje podobnie? Lub będzie wstanie Panią zrozumieć i zaakceptować Pani decyzję? Jasna, otwarta komunikacja daje szanse na znalezienie wspólnego rozwiązania, zamiast tkwienia w poczuciu nie-szczęśliwości i frustracji , która może ostatecznie także odbić się na przyjaźni.

Może warto porozmawiać z przyjaciółką i wyjaśnić jej powody, dla których chce Pani zrezygnować z tej pracy? Zamiast przewidywać to, jak zareaguje przyjaciółka może warto ze sobą porozmawiać o swoich uczuciach i spostrzeżeniach odnośnie pracy, którą Panie podjęły? Warto także usłyszeć jakie są odczucia przyjaciółki. Podobnie jak koleżanka może czuć się zawiedziona, tak samo Pani ma prawo nie czuć satysfakcji z podjętej pracy. Oczekiwania względem pracy a rzeczywistość mogą od siebie odbiegać, więc warto porozmawiać i wypracować jakieś wspólne rozwiązanie tej sytuacji.

Witam. Proszę szczerze porozmawiać z przyjaciółką, ponieważ im dłużej będzie się Pani męczyła w tej pracy, tym bardziej będzie Pani zła i sfrustrowana, aż w końcu odbije się to na waszej przyjaźni. Prędzej czy później zacznie Pani wściekać się na przyjaciółkę, że przez nią Pani marnuje czas. Jeśli przyjaźń jest mocna, szczera rozmowa o Pani uczuciach jeszcze wzmocni waszą relację. Pozdrawiam i życzę powodzenia!