Plamienia po przyklejeniu trzeciego plastra antykoncepcyjnego

Witam. Od ponad roku stosuję plastry Evra. Wcześniej trzy lata stosowałam tabletki antykoncepcyjne. Ani razu w ciągu przyjmowania hormonów nie pojawiły się żadne skutki uboczne. Wczoraj przykleiłam trzeci plaster z opakowania i dziś koło 10 pojawiły się plamienia, nie są one duże, ale zauważyłam też skrzepy. Powinnam odkleić plaster? Czy to może być coś poważnego i mogę czekać na wizytę u swojego ginekologa zapisaną w piątek? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Jest to możliwa reakcja organizmu na stosowanie plastrów antykoncepcyjnych (zwłąszcza, że rozpoczęłą Pani stosowanie antykoncepcji po dłuższej przerwie) i raczej nie ma powodu do niepokoju, Oczywiście jednoznacnzie mógłbym to stwierdzić po przeprowadzeniu badania.