Kobieta

Witam. Biorę czwarte opakowanie tabletek i przy ok. 12 tabletce wystąpiły u mnie lekkie plamienia trwające 2dni. Do tego mam bóle podbrzusza. Czy to normalne podczas brania tabletek? Czy może być to oznaka ciąży? Ostatnio stosunek odbyłam ponad 2 miesiące temu i od tamtej pory miałam miesiączki w przewidywanym czasie i były obfite. Za pomoc z góry dziękuję.

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie 79
Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa Śródmieście
Edytuj odpowiedź

Witaj,
jeżeli takie objawy pojawiły się w trakcie pierwszych 2-3 cykli nie jest to powód do zmartwień. Organizm musi się przystosować do nowej gospodarki hormonalnej organizmu. Gdyby krwawienia i ból brzucha utrzymywały się dłużej, zalecam konsultację z lekarzem ginekologiem.
Pozdrawiam serdecznie.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.
  • Antykoncepcja – Antykoncepcja sprawia, że ludzie mają coraz większy wpływ na tak zwane świadome planowanie rodziny. Metody antykoncepcyjne umożliwiają regulowanie płodności i odpowiedzialne podejmowanie decyzji o posiadaniu potomstwa w chwili, gdy zaistnieją optymalne warunki, zarówno dla nowego członka rodziny, jak i samych przyszłych rodziców.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach