Brak miesiączki po drugim opakowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Wcześniej brałam tabletki Regulon, od dwóch miesięcy biorę Yasminelle. Po pierwszym opakowaniu dostałam okres w trzecim dniu skończenia tabletek, a po drugim opakowaniu okresu brak. Dziś jest 5. dzień kiedy skończyłam tabletki, a plamienie się nie pokazało. Zrobiłam dziś test ciążowy i jest negatywny. Dodam, że dwa miesiące temu miałam robioną cytologię i badanie USG i jest wszystko ok. Mam pytanie, jaki może być powód i czy to normalne? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Lek. Marta Hat

Witam! Nie ma powodów do niepokoju. Przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych zdarza się tak, że może nie dojść do krwawienia z odstawienia. Dzieje się tak zwykle przy zmianie preparatu lub rozpoczęciu stosowania tabletek - organizm przyzwyczaja się do nowego rytmu. W każdym przypadku w razie wątpliwości i niepokoju należy wykonać test ciążowy, aby wykluczyć ewentualną ciążę. Jeżeli u Pani wyszedł ujemny nie ma powodów do niepokoju. Jeżeli po kolejnych dwóch opakowaniach sytuacja będzie się powtarzać należy zasięgnąć porady ginekologa. Pozdrawiam serdecznie!