Planowanie dziecka przez 45-latkę

nie zaobserwowałam u siebie żadnych innych objawów.Wszystko było normalnie,regularnie do tej pory.Ostatnio miałam dużo sytuacji stresujących,pracuję też dość ciężko i dużo.Mam partnera,z którym marzymy o dziecku ale...mamy świadomość,że może nam się nie udać....czy są jakieś sposoby by...oszukać biologię?dodam jeszcze,że On ma niedoczynność tarczycy a ja jestem po usunięciu tarczycy...stare dzieje bo rok 1992 testy mam w normie...

Witam serdecznie.
Niestety nie istnieją żadne cudowne sposoby na oszukanie w tej kwestii biologii. W Pani wieku bardziej prawdopodobne jest, że pojawienie się nieregularnych cyków wynika z dużej ilości stresu niż zbliżającej się menopauzy. Myślę że przed rozpoczęciem starań o dziecko warto odwiedzić ginekologa, który przeprowadzi bezpośrednie badanie. Powinna Pani również pamiętać o zdrowej, zbilansowanej diecie, zminimalizowaniu czynników stresogennych, odpowiedniej ilości snu i wypoczynku oraz suplementacji dużej ilości kwasu foliowego (4mg na dobę).