Po jakim czasie od przeprowadzonego zabiegu na żylaki można uprawiać sport?

Witam, miesiąc temu miałem przeprowadzony zabieg żylaków powrózka nasiennego lewego metodą laparoskopową, poza tym mam małe żylaki po prawej stronie. Moje pytanie brzmi czy po takim czasie można normalnie uprawiać sport jak bieganie, siłownia.

Tak można, ale oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że uprawianie sportów siłowych (np. podnoszenie ciężarów) może wzmagać nawroty czy powstawanie nowych żylaków powrózka nasiennego.