Po lekach nie płaczę już na myśl o samobójstwie - to dobrze czy nie?

Byłam u psychiatry, zapisał mi leki. Nie odczuwam już głębokiego smutku, nie chce mi się płakać, gdy myślę o samobójstwie. Po prostu chciałabym już odejść, nie chcę już być na tym świecie. Czy to krok do tyłu, do przodu, czy znów wróciłam do punktu wyjścia?

KOBIETA ponad rok temu

Skuteczność leczenia przeciwdepresyjnego można ocenić po 2-4 tygodniach stosowania leku w dawce terapeutycznej. Najczęściej terapia zaczyna się od niższych dawek celem uniknięcia objawów niepożądanych. Nie wiem, jak długo przyjmuje Pani leki. Być może potrzebna jest zmiana dawki lub preparatu, nie zawsze udaje się dobrać lek za pierwszym razem. Obecnie istnieje wiele skutecznych leków przeciwdepresyjnych. Proszę skonsultować swoje wątpliwości z lekarzem.