Po stłuczeniu bardzo boli mnie kolano - do jakiego lekarza się udać?

Opisane przez Panią objawy wskazują na infekcję w drogach moczowych. W takim przypadku niezbędne jest badanie ogóle moczu  i podjecie właściwego leczenia. Przed ponad miesiącem pośliznęłam się na parkiecie, upadłam na kolano i mocno potłukłam nogę tuż pod kolanem. Od tego czasu odczuwam w tym miejscu bardzo silny ból, przede wszystkim przy próbie klęknięcia, tzn. mogę klękać ale tylko "na czubku kolana", nie mam problemów ani bólów przy zginaniu, chodząc nie utykam ani nie odczuwam żadnych bólów, jeśli jednak przypadkiem uklęknę "całą łydką" - jak przy pacierzu, ból jest bardzo silny, dziś, ponad miesiąc po tym zdarzeniu mi się to przydarzyło (w międzyczasie nauczyłam się nie używać bolącego miejsca), ból był tak silny, jak bezpośrednio po upadku. Czy to możliwe, że z nogą nic się nie dzieje, a są to jedynie długotrwałe skutki potłuczenia? Dodam jeszcze, że po stłuczeniu nie miałam żadnego obrzęku, ani nawet specjalnych zsinień, choć tworzą mi się one dość łatwo. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.Dobrze byłoby także zmierzyć temperaturę ciała. Istotne jest także picie dużej ilości płynów.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Staw kolanowy, jako niezwykle skomplikowany w budowie, jest również niezwykle podatny na urazy. Może dojść w nim do uszkodzenia strukrur więzadłowych, ścięgien, łąkotek, torebki stawowej, kaletki maziowej czy struktur kostnych. Większość z tych uszkodzeń może zostać zdiagnozowana bezpośrednio podczas badania fizykalnego, bez konieczności wykonywania badań dodatkowych.
By zatem ocenić co jest przyczyną Pani problemów z kolanem, konieczna jest specjalistyczna konsultacja ortopedyczna. Pozwoli ona zdiagnozować przyczynę bólu oraz ewentualnie zastosować leczenie.