Podejrzenie depresji i myśli samobójcze

Witam mam na imię Kamila,jestem po rozwodzie od 2 lat mam dwie córki,piszę do państwa ponieważ myślę,że mam depresję robiłam test i wychodzi na to,że utrzymuje się już trzy miesiące.Nie,wiem jak się to leczy nie,wiem czy jest uleczalna,wiem jednak,że jest coraz gorzej i bardzo często mam myśli samobójcze.Proszę o pomoc.

Dzień dobry!

To ważne, że zauważyła Pani zmiany swojego stanu i dobrze rozpoznała Pani, że konieczne jest uzyskanie pomocy. Depresję zazwyczaj skutecznie leczy się farmakologicznie (leki przeciwdepresyjne przepisuje lekarz psychiatra) oraz psychoterapeutycznie (terapię prowadzą psychologowie i psychoterapeuci). Pomoc otrzyma Pani np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultację do psychoterapeuty i/lub lekarza psychiatry, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą zaproponować Pani odpowiednią metodę leczenia (psychoterapia i/lub farmakoterapia).
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: PZP) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Dzień dobry, depresja jest poważną chorobą, którą jednak można leczyć. W pewnych przypadkach rozpoczyna się leczenie od farmakoterapii i psychoterapii, czasem tylko psychoterapii. Proszę po pierwsze skonsultować się z psychologiem oraz lekarzem psychiatra i rozpocząć profesjonalne leczenie. Pozdrawiam.