Podejrzenie zespołu dziadka do orzechów po wykonaniu tomografii komputerowej przewodu pokarmowego

Z powodu dolegliwości gastrologicznych miałam wykonany tomograf komputerowy przewodu pokarmowego.Na podstawie jego wyniku lekarz podejrzewa u mnie zespół dziadka do orzechów. Proszę aby jakiś lekarz gastrolog wypowiedział się,, czy może to być przyczyną objawów ze strony przewodu pokarmowego i jeśli tak, to jakich.Za pomocą jakich badań mogę ostatecznie potwierdzić lub obalić tą diagnozę i jak można to wyleczyć.Zwracam się z tymi pytaniami do gastrologów ponieważ nie mam objawów nefrologicznych

Witam. Zespół dziadka do orzechów jest wrodzoną anomalią naczyniową, polegającą na poszerzeniu lewej żyły nerkowej z powodu uciśnięcia jej pomiędzy aortą brzuszną a tętnicą krezkową górną. U podstaw tej patologii leży zaostrzenie kąta pomiędzy wymienionymi tętnicami. Do objawów zespołu najczęściej należą bóle brzucha, często pojawiające się w sposób napadowy, promieniujące do pleców. Mogą towarzyszyć im również nudności o wymioty. Diagnoza opera się na wykonaniu badana angio-Tk tetnic jamy brzusznej.