Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Podwichnięcie na poziomie przestrzeni międzykręgowych

RTG szyjny. Podwichnięcie na poziomie przestrzeni międzykręgowych C5-C6.Zwężone przestrzenie C2-C3,C3-C4,C4-C5,C5-C6,C6-Th1. Wyraźne zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgosłupa szyjnego oraz w stawach unkowertebralnych w postaci dużych osteofitów. Cechy wyraźnej osteoporozy. Od 3 m-cy boli mnie bark prawy, nie mogę sprawnie poruszać ręką, czuję drętwienie ręki.Mam także guzki Herberdena na obu rękach (palce 2,3,4). Proszę o doradzenie jaki specjalista i jaka rehabilitacja i leczenie.
KOBIETA, 47 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji. Pozdrawiam Paweł Baljon

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy