Podwyższenie poziomu bilirubiny a wznowa nowotworu jelita grubego

Czy niewielkie podwyższenie poziomu bilirubiny 27 (norma 21) może wskazywać na wznowę raka jelita grubego? Lekarz prowadzący (chemioterapeuta) zalecił TK wątroby. Mama ma 67 lat, usunięto guz kątnicy G3, T3N2aM0, wykonano hemikolektomię prawostronna, obecnie po 1 cyklu chemioterapii typu folfox. Markery w normie. Wzrost bilirubiny z 24,3 do 27 w okresie miesiąca.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, sam wzrost bilirubiny nie jest wskaźnikiem wznowi raka jelita grubego. Podejrzewam ze moze to byc związane z zmianami w wątrobie lub choroba wątroby, dlatego lekarz chce wykonać badanie obrazowe wątroby. Pozdrawiam