Podwyższona prolaktyna i mięśniaki macicy a starania o ciążę

Witam, od 3 lat z mężem staramy się o dziecko, mam podwyższona prolaktynę- biorę leki, pozostałe hormony w normie, mąż ma dobre wyniki nasienia i hormonów. owulacja występuje . Okazuje się ze mam tendencje do mięśniaków - w marcu 2015 miałam usuwanego mięśniaka wielkości 3 cm śródścienny modelujący endometrium umiejscowiony w pobliżu jajowodu, po 3 miesiącach pojawił sie kolejny w jamie macicy 16mm mój lekarz każe go usunąć , czy to jest dobre rozwiązanie??

Lek. Tomasz Budlewski

Radzę kierować się zaleceniami lekarza, ewentualnie skonsultować tę sprawę z innym ginekologiem. Mięśniaki mogą prowadzić do problemu z utrzymaniem ciąży.