Podwyższone ciśnienie a złe samopoczucie u mężczyzny

Witam! Mój narzeczony ma podwyższone ciśnienie (ok.150/106) od dwóch dni, niezależnie od wysiłku czy spoczynku. Czuje się słabo, widzie niewyraźnie i odczuwa ból głowy. Jest aktywny ficznie ( pracuje jako trener personalny), niepalący, nie spożywa alkoholu, ma dobre nawyki żywieniowe. Jego ojciec zmarł na serce w wieku 40 lat. Co jeszcze możemy zrobić, żeby poprawić jego samopoczucie i ciśnienie? Diagnoza nie została jeszcze postawiona.

Witam. Na początek zaleciłbym unikanie wysiłku fizycznego, tzw. izometrycznego jak podnoszenie ciężarów, wyciskanie. Poza tym proszę porozmawiać z narzeczonym jakie przyjmuje suplementy diety, najgroźniejsze są te niezarejestrowane, niedostępne w normalnym obiegu. Poza tym proszę prowadzić pomiar ciśnienia w zeszycie, 2x dziennie, razem z tętnem i pokazać lekarzowi na najbliższej wizycie. Konieczna jest też diagnostyka (bad. ogólne krwi, EKG, USG j. brzusznej) którą za pewne zaleci lekarz rodzinny