Kobieta , 22 lata Witam. Od ponad roku choruje na niedoczynność tarczycy. TSH wyrównało się po dawce 50 Euthyroxu. Od dwóch miesięcy wróciły jednak wszystkie objawy- zrobiłam półtorej miesiąca temu badanie, TSH podwyższone. Endokrynolog zwiększyła mi dawkę do 75, ale nic się nie zmieniło, może nawet pogorszyło. Mam częste zawroty głowy, nie mam energii, ciągle chce mi się spać, mam suchą skórę, skurcze mięśni i bóle stawów. Czyto możliwe żeby TSH nie spadło mimo zwiększenia dawki leku? Powinnam powtórzyć badani?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Niedoczynność tarczycy może wpływać na ogólne samopoczucie, powodować osłabienie, senność itd.

Ustalenie dawki hormonów i dobra kontrola hormonalna wymaga nieraz cierpliwości. Może się tak zdarzyć, że pomimo zwiększenia dawki nadal jest ona za mała.
Kontrolny pomiar TSH nie zaszkodzi, dodatkowo może Pani oznaczyć Ft3 i Ft4. Czasem wskazane jest oznaczenie przeciwciał anty TPO i TG oraz przeciwciał przeciw TSH ( w ramach poszukiwania przyczyn niedoczynności tarzcycy).

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Niedoczynność tarczycy - gruczoł i jego funkcje, przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie, rokowanie, zapobieganie

Powikłania niedoczynności tarczycy - śpiączka hipometaboliczna, depresja, niedoczynność tarczycy u płodu

Niedoczynność tarczycy jest obecnie bardzo powszechna, a wiele osób wciąż nie jest świadomych choroby, ponieważ może ona przebiegać subklinicznie, czyli z małym nasileniem objawów. Powikłania niedoczynności tarczycy występują z reguły w skrajnych przypadkach...

Niedoczynność tarczycy - gruczoł i jego funkcje, przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie, rokowanie, zapobieganie

Cierpisz na nadmierne przemęczenie? To może być niedoczynność tarczycy

Na dziesięciu dorosłych Polaków zapytanych o to, czy mają problemy z chronicznym przemęczeniem, zapewne ponad połowa odpowie twierdząco. Jako pracownik Kliniki Endokrynologii często spotykam pacjentów, którzy trafiają do mnie nie tylko z nieprawidłowymi...