Pogorszenie stanu skóry u 8-latka z AZS

Witam serdecznie, mój 8-letni syn od urodzenia cierpi na AZS. Poza problemami skórnymi (leczonymi u Pani Doktor) pojawiały się częste infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych - żeby zapobiec ewentualnej astmie, zostaliśmy skierowani do alergologa-pulmonologa. Ostatnio stan skóry syna bardzo się pogorszył, zwłaszcza w zgięciach nóg i rąk (zaczerwienienia, rany). Zarejestrowałam syna do Pani na 5 kwietnia. Czy jest jakaś maść, którą mogę do tego czasu kupić bez recepty? Nitrofurazon? Pozdrawiam

5 kwietnia to ponad miesiąc czekania. Można by tu ponarzekać na wadliwie działający system ochrony zdrowia, ale zamiast tego rada taka: albo zgłosić się na izbę przyjęć oddziału dermatologicznego, albo iść prywatnie do dermatologa. W każdym razie nie czekać.