Pominęłam tabletkę

Witam. Biorę tabletki dopiero pierwszy tydzień (pominięta tabletka była 7). Zażywam tabletkę codziennie o godzinie 22. Wczoraj niestety zapomniałam (wtorek), lecz zaraz o 6 rano następnego dnia zażyłam tą pominiętą, i dziś o 22 zażyje tabletkę. Czy wszystko będzie ok? I jeszcze jedno, czy to że zażyję tabletkę 10 min po 22 czy przed ma jakieś znaczenie (po prostu jak zażywam ją w minimalnym czasie przed 22) i to nie ma znaczenia jeżeli chodzi o wpadkę?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Pani opóźnienie w przyjęciu tabletki było krótsze niż dwanaście godzin, teoretycznie więc działanie antykoncepcyjne tabletek nie zostało istotnie osłabione. Należy jednak pamiętać, że nawet perfekcyjnie przyjmowane tabletki nie stanowią stuprocentowej gwarancji nie zajścia w ciążę, a takie opóźnienia nie zwiększają tej gwarancji. Opóźnienia rzędu dziesięciu minut nie mają znaczenia dla skuteczności antykoncepcji.

Pozdrawiam serdecznie!