Pominięcie 1. i 3. tabletki antykoncepcyjnej z pierwszego tygodnia stosowania

Nie wzięłam 1 i 3 tabletki antykoncepcyjnej z pierwszego tygodnia po przerwie z odstawienia. Krwawienie z odstawienia skończyło się w dzień 3 tabletki. Współżyłam 4 i 5 dnia od rozpoczęcia opakowania, gdzie mimo stosunku przerywanego sperma na pewno w jakiejś ilości dostała się do pochwy. Miałam lekkie krwawienie, przy 6 i 7 tabletce z opakowania. Jak duże jest ryzyko zapłodnienia w moim wypadku? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Aleksander Ropielewski

Nie potrafię określić ryzyka zajścia w ciążę, ale jeżeli nie przyjmowała Pani zapomnianych dawek w ciągu 12h lub możliwie szybko od czasu zapomnienia o nich, oraz nie stosowała Pani antykoncepcji mechanicznej (powinno się tak robić w sytuacji pominięcia dawek) to należy liczyć się z możliwością zajścia w ciążę.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski