Pominięcie jednej tabletki antykoncepcyjnej i brak miesiączki

Przyjmuję od ponad 2 lat tabletki antykoncepcyjne, regularnie. W ostatnim miesiącu pominęłam tabletkę w 3 tygodniu, zauważyłam to 19 dnia blistra, wtedy wzięłam dwie tabletki pod rząd. Kochałam się tylko raz w przeciągu miesiąca (1. tydzień blistra). Ginekolog polecił mi, abym zrobiła przerwę 7 dniową, ponieważ nie ma ryzyka zajścia w ciążę, a przez wzgląd na sytuację współżycie odbędę dopiero za miesiąc. Jednak miesiączka, mimo przerwy, nie pojawiła mi się do tej pory. co jest tego przyczyna?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Brak miesiączki może wynikać z wahań hormonalnych.