Pominięcie przyjęcia tabletki natykoncepcyjnej w drugim tygodniu

Dzień dobry, pominęłam 14. tabletkę z 1 opakowania. Zalicza się to jeszcze do 1 czy do 2 tygodnia? W 15. dniu zażyłam 2 tabletki. Powinnam robić 7-dniową przerwę czy nie?

Witam serdecznie! Czternasta tabletka z opakowania należy do drugiego tygodnia blistra. Oznacza to, że jej pominięcie nie wiąże się z obniżeniem skuteczności preparatu i nie wymaga rezygnacji z siedmiodniowej przerwy. Pozdrawiam