Pominięcie tabletki i wpółżycie w czasie tej przerwy

Witam. Proszę o pomoc, ponieważ zapomniałam przyjąć tabletki w niedzielę wieczorem (21.00), a tej nocy kochałam się. Zażyłam ją dopiero rano, po godzinie 9.00, czyli przerwa około 12 godzin. To była 10 tabletka, ta zapomniana. Dodam, że do końca opakowania zabezpieczałam się prezerwatywami. Tylko że w tygodniu przed pominięciem kochałam się. Teraz dziwnie się czuję, jakby mi się coś ruszało w brzuchu, może to z nerwów. Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ryzyko ciąży jest w tym przypadku znikome. Proszę się nie denerwować. Nie było nawet potrzeby stosowania dodatkowej antykoncepcji do końca tego opakowania. Pod koniec przerwy w przyjmowaniu tabletek proszę wykonać test ciążowy, dla pewności (nawet jeśli wystąpi krwawienie z odstawienia).

Pozdrawiam serdecznie!