Pominięta tabletka antykoncepcyjna w pierwszym tygodniu - co robić?

Witam! Mam 20 lat, tabletki biorę już 2 lata. Obecnie jestem w trzecim tygodniu brania tabletek i dopiero dzisiaj zauważyłam, że pominęłam 3 lub 4 tabletkę z pierwszego tygodnia. Był to najprawdopodobniej w środę lub czwartek. Do stosunku doszło w niedzielę i później kolejny raz za jakiś tydzień. Przez ten czas codziennie brałam tabletki. Nie wiem, co mam w takiej sytuacji zrobić, bo zapomnianą tabletkę zobaczyłam dopiero po ponad tygodniu. Czy jest możliwość zajścia w ciążę? Jak powinnam zachować się w takiej sytuacji?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Niestety, w takiej sytuacji istnieje możliwość zajścia w ciążę. Proszę stosować dodatkową formę antykoncepcji, aż do rozpoczęcia nowego opakowania. Przed rozpoczęciem nowego blistra powinna Pani wykluczyć ciążę (test ciążowy, wizyta u lekarza).

Pozdrawiam!