Poranne mdłości, omdlenia, zasłabnięcia i skierowanie na badanie EKG + RR

Witam. Dostalam skierowanie na badanie ekg + RR. ? Co co jest RR. ? Co to za badanie i na czym polega. ? Mam ranne mdlosci bez wymiotow,zimne poty,zaslabniecia do ktorych doszloby do omdlenia ale siadam. Ale to jest na przemian pojawia sie a za 10min znika,ostatnio trwalo tak od 5 do 8. Juz jestem tym wykonczona. Ludzie mowia pij kawe,ale na mnie kawa dziala odwrotnie,mi pomaga zasnac,nie wiem dlaczego. Poszlam do lekarza o dostalam skierowanie na ekg +RR (wls.co to,na czym polega) i inne

Lek. Tomasz Budlewski

ekg zapis czynności serca natomiast RR to pomiar ciśnienia tętniczego.