Poszukiwanie motywacji w życiu

Dzień dobry Państwu ! Mam pytanie, jak to jest, czy w życiu da się być ciągle zmotywowanym? Z teg oco wiem to nie ma sensu, jednak teraz jest na to moda, ale w takim razie proszę mi powiedziec, czy nie ma co się dziwic, ze czasem nam sie nie chce pr acowac? Albo ze nasze plany szlak trafil bo np sie czegos balismy? Ja boje sie np isc zaniesc CV do pracy ktorej nie jestem pewien, chce isc na psychoterapie, zeby to przemyslec, ale czy to blad? Kiedy sie przelamac, a kiedy cos rozważać cały dzien?

Dobry wieczór Panu. Motywacja jest zależna od chęci realizacji swoich pragnień i potrzeb a także poczucia odpowiedzialności i obowiązku. Uwzględniając te warunki motywujemy się do określonych działań. I nie jest to moda a chęć osiągnięcia założonych celów życiowych i sensu życia.
Im pojawiają się większe przeszkody, tym motywacja winna być silniejsza.
Życzę Panu pokonania ogólnej niechęci do działania, która Pana ogarnęła.
Serdeczności
Edward Jakubowicz

Witam, rozumiem, ze przed zaniesieniem CV do pracy moze Pana blokować lęk, lub niechec do podejmowania tejże pracy. Jeśli chodzi o motywacje to jesteśmy zmotywowani tylko wtedy jeśli widzimy sens i zależy nam na czymś, sztuczna motywacja np. Z powodu rywalizacji zawsze jest okupiona dużym stresem. Rzeczywiście proponuje Panu wizytę u psychoterapeuty, gdzie bedzie miał Pan możliwość przyjrzec sie sobie, swoim potrzebom i odpowiedzieć sobie na pytanie "czego ja tak na prawdę chce". Jeśli zacznie Pan postępować w zgodzie ze sobą motywacja pojawi sie sama, i z lękiem tez nauczy sie Pan konstruktywnie radzić. Pozdrawiam

Ważnym składnikiem motywacji jest nasze osobiste przekonanie, że działanie, które podejmujemy ma sens i jest dla nas ważne. Jeśli tego przeświadczenia nie ma, motywacji może nie być w ogóle lub będzie chwiejna. Ważne jest ustalenie osobistych priorytetów: co jest dla mnie istotne, czym się chcę kierować. Pomocne w ich odkryciu i doprecyzowaniu rzeczywiście może być podjęcie psychoterapii.