Powiększona wątroba i wynik morfologii u rocznego dziecka

Witam! U mojego rocznego dziecka stwierdzono powiększoną o 2,5 cm wątrobę. Oprócz tego zrobiono morfologię, która wyszła prawidłowo, a także próby wątrobowe, które wyszły źle, dokładnie: AST 378,8 (0-89) i ALT 272 (0-57), a także CRP 14,04 (<5). Co to może oznaczać?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wartości prób wątrobowych są znacznie podwyższone co świadczy o uszkodzeniu wątroby. Dziecko wymaga powtórzenia badań oraz dokładnej diagnostyki. Proszę nie bagatelizować problemu, tylko udać się do lekarza pediatry.