Powiększony węzeł chłonny śródpiersia po zapaleniu płuc

Witam, mój mąż skończył kilka dni temu leczenie drugim antybiotykiem zapalenia płuc. Subiektywnie odczuwa znaczną poprawę, nie ma gorączki, nie kaszle już aż tak bardzo, lecz lekarz słyszy wciąż szmery w płucach i skierował go na rtg. Czy nieco powiększony węzeł chłonny śródpiersia w obrazie rtg może wynikać z niedawno przebytego zapalenia? czy raczej jest to oznaka czegoś innego i należy to dalej diagnozować? Wizyta u rodzinnego dopiero za tydzień, a ja się bardzo niepokoję. Dziękuję za odp

Lek. Tomasz Budlewski

W zależności od całości wywiadu medycznego oraz objawów klinicznych będzie można zdecydować o konieczność odpowiedniej diagnostyki. Bez poznania tych informacji oraz bezpośredniego badania lekarskiego nie można się wypowiedzieć. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego.