Poziom testów skórnych: histamina i farine

Dzień dobry mam pytanie odnośnie interpretacji testów skórnych: histamina 8/30 kontrola 0/0 d.farine 3/7 sierść psa 2/4

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Pierwsza liczba mówi o średnicy bąbla, druga o średnicy nacieku zapalnego.
Histamina jest tzw. kontrolą dodatnią- wynik zawsze wyjdzie dodatni, pokazuje jak "silnie" pani organizm reaguje na alergeny.
Kontrola jest to iniekcja soli fizjologicznej
Pozostałe testy to roztocza i sierść psa. Z wynikami proszę udać się do Pani lekarza alergologa.

z poważaniem
Michał Kurek