Próbka moczu ze śluzem a wiarygodność testu ciążowego

Dzień dobry. Czy wynik testu ciążowego, może wyjść niemiarodajny gdy w próbówce z moczem znalazł się śluz?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, obecność śluzu nie powinna mieć wpływu na wynik testu ciążowego, ale należy pamiętać, że testy wykonywane z moczu nie cechują się 100% czułością (czyli może zdarzyć się wynik ujemny pomimo faktu ciąży, zwłaszcza na jej bardzo wczesnym etapie).