Problem z bezsennością po ćwiczeniach wzmacniających kręgosłup

Witam, od około 3 miesięcy mam problem z bezsennością. Zaczęło się to gdy po raz trzeci poszłam na ćwiczenia wzmacniające kręgosłup- po tym dni nie spałam całą noc. Kilka dni normalnych, po czym znowu poszłam na ćwiczenia- i znów noc nieprzespana. Powodem rozpoczęcia ćwiczeń jest dyskopatia w odcinku lędźwiowym (wg. lekarza dysk L4/L5 ma tendencje do wysuwania się i ucisku). Od czasu tych ćwiczeń coraz częściej nie śpie. Nie mam żadnej stresującej sytuacji życiowej. Co może być tego przyczyną?

Piotr Jurczyk

Witam. Pytanie, czy bezsenność jest związana z fizycznym dyskomfortem po ćwiczeniach (bólem w/w dysku, innych części układu ruchu, zmęczeniem), a może ćwiczenia odbywają się wieczorem lub sa powodem napięcia emocjonalnego, ale nieuswiadomionego? Jeśli dolegliwości będą kontynuować, proszę podzielić się nimi z lekarzem prowadzącym, który oceni Panią całościowo. Pozdrawiam.