Problem z odczuwaniem zapachów u 36-latki

Witam Mam problem z odczuwaniem zapachów, mam wrażenie, że czuję z przynajmniej 100 krotnością. Przy papierosach "cofanie" mdłości, zawroty głowy, przyspieszone tętno, duże rozdrażnienie. Podobnie przy intensywnych perfumach, pocie innych osób. Czasem zwyczajnie chce mi się płakać, bo nikt tego nie rozumie. Co mam zrobić, do jakiego specjalisty?

Witam, nie należy bagatelizować tego objawu. Odczuwanie zapachów z zwiększoną intensywnością, zwłaszcza, kiedy wcześniej tego Pani nie miała jest zastanawiające. Myślę, że powinna Pani zacząć od udania się do specjalisty neurologa. Bywa, że przyczyną zwiększenia intensywności odczuwania zapachów, są zmiany mózgowe. Może być jednak również tak, że podobne objawy występują u kobiet w ciąży. Proszę skonsultować się z neurologiem, a także ginekologiem, jeśli jest to możliwe, iż jest Pani w ciąży. Pozdrawiam serdecznie.