Problemy z erekcją a przyjmowanie tabletek Acenocumarol, stres w pracy i nadwaga

witam mam problem po wypadku i operacji bralem ,acenocumarol na niekrzepliwosc krwi od2006 . w 2009 zaczely sie problemy z erekcja najpierw raz na jakis czas a w 2011 coraz czesciej mam brac te tabletki do konca zycia .od tygodnia nie biore bo problem z erekcja sie nasilil jestem troche otyly [182 wzrost -113waga] troche stres wpracy jestem troche przerarzony. co jest tabletki, waga praca???

Dzień dobry!

Wszystkie wymienione czynniki mogą negatywnie wpływać na erekcję i sprawność seksualną. Zarówno przyjmowane leki, jak i stresujący tryb życia, przemęczenie i nadwaga. Np. tłuszcz znajdujący się w ciele (szczególnie otyłość brzuszna) nie jest obojętny hormonalnie i wpływa na spadek poziomu testosteronu. Dodatkowo dochodzi do zwężania i zatykania się naczyń krwionośnych. Podobnie długotrwałe przemęczenie, przepracowanie może mieć konsekwencje w zaburzeniach hormonalnych. Proszę zgłosić się do lekarza seksuologa, aby szczegółowo omówić Pana sytuację i stan zdrowia oraz zaplanować odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam!

witam, czy tabletki pwoduja tycie cieżko powiedzieć, na pewnoe moge zmniejszyc metabolizm czy wszytko co Pan zjada wolniej sie spala czyli łatwiej jest odłozyc tkanke tłuszczową, stres rowniez jest przyczuna nadwagi jesli przez niego spozywamyu wieksze ilosci posiłkow natomiast sam w sobie nie pwoduje tycia, dlatego tez musi Pan zwrocic uwage na to co je i ile jak rozklada posiłki w ciagu nid amusza byc regularne co 3-4 godziny skladac sie z produktów białkowych i weglowodanowych ale te drugie musza yc pełnoziarniste ograniczyc tłuszcz do 4 łyzek an dzine i wypijac min. 1,5 litra samej wody, a jak jest szansa zeby odreagowac po pracy pzrejsc sie zrobic sobie przynajmniej 30 min spacer, pocwiczyc troche w domu, i powinno byc lepiej,pozdrawiam